Originálny 4-izbový byt v historickom dome na Palisádach

Palisády, Bratislava

680 000

Popis nehnuteľnosti

Originálny 4-izbový byt s vysokými stropmi a parkovaním v historickom dome na Palisádach

Palisády, Bratislava

 

Ponúkame na predaj nádherný, novo zrekonštruovaný priestranný 4-izbový byt s vysokými stropmi a lodžiou v historickom tehlovom bytovom dome s výťahom na ulici Palisády, v lukratívnej lokalite v Starom meste.

Pamiatkovo chránený bytový dom očarí eklektickou architektúrou z čias Rakúsko-Uhorskej monarchie. V jeho srdci, tichom vnútrobloku, je privátny anglický park.

 

Základné informácie

Štýlový 4-izbový byt má výmeru 115,37 m2 vrátane lodžie o výmere 1,94 m2 a pivnice o výmere 7,51 m2. Je situovaný na 3. nadzemnom podlaží historického bytového domu s výťahom.

Pamiatkovo chránený objekt očarí eklektickou architektúrou z čias Rakúsko-Uhorskej monarchie. Vo vnútrobloku je privátny anglický park – záhrada nadštandardnej veľkosti s nádhernými stromami, skutočná zelená oáza pokoja v historickom centre hlavného mesta.

Ponúkaný byt, aj bytový dom, je momentálne v rekonštrukcii. Po jej ukončení bude mať dom novú fasádu, novú vchodovú bránu, nové schodisko, výťah a zrekonštruované budú aj spoločné priestory bytového domu. V exteriéri prebehne revitalizácia a parková úprava záhrady.

 

Dispozičné riešenie

Ponúkaný 4-izbový byt je originálne a funkčne riešený, má autentické vysoké stropy a veľké okná.

Vchádzame do predsiene, po pravej strane od vstupnej haly sa nachádza prvá zo spální, tiež priestranná kúpeľňa s toaletou.

Oproti vstupu je prístup do priestrannej obývacej miestnosti prepojenej s kuchyňou a jedálňou. Vedľa kuchyne sa nachádza druhá kúpeľňa s toaletou, priestor pre samostatný šatník a dve veľké spálne. Jedna zo spální je presvetlená zaujímavými sklenenými svetlíkmi, v druhej spálni je dobový výklenok s lodžiou. 

Byt je prevažne orientovaný na juhovýchodnú stranu, vďaka 3,2 m vysokým stropom a veľkým oknám je svetlý, slnečný a vzdušný.

 

Vybavenie bytu

Byt ponúkame v štandarde holobyt. Súčasťou vybavenia sú historizujúce bezpečnostné vchodové dvere, nové drevené kastlové okná, v kúpeľni je eurookno, pre interiérové dvere sú vytvorené celoplošne omietané dverné otvory.

Priestor bude vykurovaný vlastným zdrojom tepla kondenzačným kotlom Viessmann Vitosdens 200W 19kW, s prípravou TUV v zásobníku vody 150l, vápenno-cementová omietka, nové rozvody elektriky. Kúrenie je navrhnuté v izbách radiátorové, v kúpeľni a na toalete budú rebríkové radiátory a príprava na elektrické podlahové kúrenie DEVI.

V byte bude urobená predpríprava pre osadenie troch klimatizačných jednotiek.

 

Lokalita

Byt sa nachádza v atraktívnej tichej lokalite Starého mesta na ulici Palisády, s výhľadom na Slavín a Bratislavský hrad, v blízkosti Prezidentského paláca.

V pešej dostupnosti je kompletná občianska vybavenosť, školy, škôlky, reštaurácie a kaviarne, obchody, galérie, historické pamiatky, nemocnica, banky, zastávky MHD. V tesnej blízkosti je diaľničný obchvat D1 a D2.

Palisády sú jednou z najkrajších bratislavských lokalít, nachádzajú sa tu renomované kancelárie aj diplomatické a zahraničné zastupiteľstvá. Pár minút chôdze je obľúbený Horský park.

 

Parkovanie

Parkovať je možné na parkovacom stojisku situovanom pred bytovým domom. Alebo dokúpiť samostatnú garáž v blízkosti, vo vedľajšej uličke na Timravinej ulici. 

 

Cena

Cena bytu je 680 000,- Eur, Cena garáže: 30 000,- Eur

 

Ak hľadáte originálne bývanie s nádychom histórie v lukratívnej lokalite Starého mesta, tento byt je pre vás stvorený. Treba vidieť!

Potrebujete viac informácií k nehnuteľnosti alebo si dohodnúť obhliadku?

Neváhajte nás kontaktovať, sme tu pre Vás

Ing. Zuzana Adamová Realitný konzultant, konateľ
© 2022 AZ PROPERTY s.r.o – realitná kancelária