Villa Taxus

Ponúkame vám nové byty vo výnimočnom dvojpodlažnom prevedení, v historickom bytovom dome zrekonštruovanom s novodobým citom, v lukratívnej časti Starého mesta na Palisádach.

 

Pamiatkovo chránený bytový dom očarí eklektickou architektúrou z čias Rakúsko-Uhorskej monarchie. V jeho srdci, tichom vnútrobloku, je privátny anglický park – záhrada nadštandardnej veľkosti s nádhernými stromami, skutočná zelená oáza pokoja v historickom centre hlavného mesta. Villa Taxus ponúka naplnenie sna o výnimočnom bývaní na hradnom kopci pre páry, bohémov či rodiny.

Byty a dispozičné riešenia

Villa Taxus ponúka dva nadštandardné mezonetové lofty s terasami a lodžiami.

Na spodnom poschodí bytov sú štýlové lodžie, na vrchnom poschodí priestranné terasy s výhľadom do nádhernej anglickej záhrady a vilovej štvrte plnej zelene a stromov.

Mezonetové byty sú navrhnuté ako lofty s veľkorysými otvorenými priestormi opticky spájajúcimi podlažia – ich architektúra vytvára vzdušnú, svetlú a veľkolepú atmosféru bývania.

Lokalita a základná vybavenosť

Bytový dom sa nachádza v atraktívnej tichej lokalite Starého mesta na ulici Palisády, s výhľadom na Slavín a Bratislavský hrad, v blízkosti Prezidentského paláca.

V pešej dostupnosti je kompletná občianska vybavenosť, školy, škôlky, reštaurácie a kaviarne, obchody, galérie,  historické pamiatky, nemocnica, banky, zastávky MHD. V tesnej blízkosti je diaľničný obchvat D1 a D2. 

Palisády sú jednou z najkrajších bratislavských lokalít, nachádzajú sa tu renomované právne kancelárie aj diplomatické a zahraničné zastupiteľstvá. Pár minút chôdze je obľúbený Horský park.

 

Architektúra a štandard

Villa Taxus predstavuje pamiatkovo chránenú, eklektickú architektúru z čias Rakúsko-Uhorskej monarchie. Dômyselne riešená rekonštrukcia jej dodá punc súčasnosti a novodobý šat. Architektonické riešenie citlivo reflektuje polohu a dispozíciu bytového domu, ako aj nároky na lukratívne bývanie druhého milénia, nadčasovú estetiku a výberové materiály. Nový výťah umiestnený v strede historického schodiska vás dovezie až pred dvere bytu. 

Okrem kvalitných materiálov v interiéri bývanie spríjemní aj individuálne vykurovanie s podlahovým kúrením na spodnom podlaží a riadiátormi na hornom. V štandarde je príprava na klimatizácie. Na všetkých zvislých oknách bude trojsklo a automatické exterteriérové žalúzie pre zvýšenú tepelnú pohodu najmä v letnom období. Byty sú v ponuke v prevedení holobyt.

Potrebujete viac informácií k nehnuteľnosti alebo si dohodnúť obhliadku?

Neváhajte nás kontaktovať, sme tu pre Vás

Agent Form

© 2024 AZ PROPERTY s.r.o – realitná kancelária