Vypredané -Nové byty v rodinných domoch na Železničnej ulici

Železničná, Bratislava

Popis nehnuteľnosti

Príjemné rodinné bývanie v bytoch

na Železničnej ulici

 

Ponúkame Vám súkromné moderné rodinné bývanie v dvoch málopodlažných rodinných domoch s bytovými jednotkami. Rodinné domy sú situované v mestskej časti Vrakuňa na Železničnej ulici.

 

Poloha a orientácia objektov rešpektuje okolitú zástavbu ako aj sklon terénu a orientáciu na svetové strany. Územie má charakter stabilizovaného územia málopodlažnej obytnej zástavby. Oblasť je charakteristická zástavbou individuálnych, prípadne radových rodinných domov s podlažnosťou 1-2 nadzemné podlažia s plochou, prípadne šikmou strechou. Plánované sú dva rodinné domy s bytovými jednotkami so spoločnou deliacou stenou. Objekty sú navrhnuté ako dvojpodlažné s jedným ustupujúcim  a rešpektujú tak územný plán zóny. 

Dva rovnobežne umiestnené rodinné domy sú navrhnuté ako radová zástavba pozostávajúca z dvoch rovnakých sekcií. Moderný architektonický výraz objektu zodpovedá polohe objektu v rámci okolitej zástavby. Prvé nadzemné podlažie objektu je zvýšené nad úrovňou terénu, čím je umožnené parkovanie automobilov sčasti pod objektom bez potreby parkovania pozdĺž Železničnej ulice. Druhé ustúpené podlažie je zastrešené plochou strechou. Objekt svojou mierkou nadzväzuje na zástavbu rodinných domov v Železničnej ulici a zároveň svojím výrazom komunikuje s viacpodlažnými objektami bytovej zástavby v bezprostrednom okolí. 

 

Výstavba bytov v rodinných domoch už prebieha. Plánované ukončenie výstavby a odovzdanie bytov do užívania je v decembri 2019. 

 

Typy bytov a dispozičné riešenia

 

 

Dispozičné riešenia rodinných domov sú moderné a spĺňajú všetky atribúty dnešných požiadaviek na bývanie. Rodinné domy sú navzájom zrkadlovo otočené. Na uličnej fasáde sú v strednej časti podzemného podlažia umiestnené vstupy do rodinných domov bezprostredne naväzujúce na spevnené plochy pre parkovanie vozidiel. V každom rodinnom dome si môžte vybrať z cenovo dostupného bývania s nízkymi prevádzkovými nákladmi z 2 izbových bytov a 3 izbových bytov, ku ktorým samozrejme patria balkóny, terasy alebo predzáhradky. Na spodnom podlaží každého rodinného domu sa nachádza nebytový priestor – trojizbový apartmánový byt s priamym prepojením na exteriér do predzáhradky s terasou. Na 1. NP sú navrhované v rodinnom dome A a B dve dvojizbové bytové a dve trojizbové jednotky. Na ustúpenom podlaží je v každom dome jeden pekný trojizbový byty s veľkou terasou. Byty poskytujú prvotriedny a komfortný základ pre život pre  mladé páry, jednotlivcov alebo mladé rodiny. Architektonické riešenie všetkých bytov je zamerané na moderné trendy bývania s prihliadnutím na získané skúsenosti z predchádzajúcej výstavby v danej lokalite.

Ku všetkým bytom sú riešené parkovacie státia na vlastnom oplotenom pozemku s vonkajšou uzamknutou vstupnou bránou, ktorá zabezpečí aj zvýšnenú bezpečnosť pre jej obyvateľov.     

 

Lokalita a základná vybavenosť

 

Rodinné domy sa nachádzajú v Bratislave v mestskej časti Vrakuňa v katastrálnom území Vrakuňa na Železničnej ulici v blízkosti križovatky s Čiližskou ulicou. Vrakuňa je mestská časť Bratislavy ležiaca na oboch brehoch Malého Dunaja. Neďaleko sa nachádzajú nákupné centrá AVION, IKEA a ďalšia občianska vybavenosť. Mestská časť Vrakuňa má vynikajúce možnosti športového vyžitia v blízkosti sa nachádza Lesopark Vrakuňa, mestská časť má novovybudovanú cyklistickú trasu, ktorou sa dá priamo dostať až na petržalskú hrádzu a iné, ktoré sú vhodné aj pre korčuliarov. Lesopark Vrakuňa je vhodná voľba na oddych pre celú rodinu ako aj zaľúbené páry alebo prechádzku so svojím štvornohým priateľom.

Neváhajte ma kontaktovať
Mgr. Katarína Žuffová
Mgr. Katarína Žuffová realitný konzultant
© 2020 AZ PROPERTY s.r.o – realitná kancelária